BORSA

BİST 100, Yeni Rekor Seviyeyi Koruyor

Dün TL bazında yeni rekor seviyeye çıkan BİST 100, haftanın son işlem gününde de yükselişini sürdürdü. Endeks, günü %0,47 artışla 1.432 puandan tamamladı.

Noel nedeniyle birçok piyasanın kapalı olduğu haftanın son işlem gününde işlem hacmi zayıf kaldı. Endeksteki işlem hacmi de 9 milyarın altında gerçekleşti.

Dün borsadaki yükselişe öncülük eden ulaştırma tarafı bugün de açılış seviyesinin hemen altında 1.700 puandan işlem görüyor. BİST Bankalar da aynı şekilde açılış seviyesinin hemen altında 1.502 puandan işlem görüyor. BİST Sanayi %0,44 primli 2.260 puandan işlem görüyor. BİST Bilgi Teknolojileri ise bugün %1 üzerinde primli işlem görüyor.

Yeni Pazar’da işlem görmeye başlayan ve tavan yapan ARZUM hisseleri bugün de tavan yaptı. Hisse, 20,56 TL’ye yükseldi.

Bu hafta en çok dikkat çeken hisselerin başında gelen GUBRF, altın rezervinin bulunması haberleri ile yükselişine bugün de devam ediyor. Hisse, 62,45 kapanışı ardından 66,50’ye yükseldi. Altın haberleri öncesinde Aralık ayı içinde düşüş yaşayan hisse, bu hafta %40’a yakın yükseldi ve aylık bazdaki getirisi de %29’a yaklaştı.

Pandemi sonrası rekor yükselişler yaşayan ve manipülasyon yapıldığı gerekçesiyle de sert dalgalanma yaşayan RTALB hissesinin bu haftaki kaybı %6 oldu. Aralık ayı kaybı ise %28’i aştı. Hisse bugün ise %2,5 üzerinde düşüş yaşıyor.

Günün ilk yarısında en çok yükselen ilk üç hisse: Kartonsan, Taze Kuru Gıda ve Link Bilgisayar oldu. En çok düşen ilk üç hisse ise Borusan Yatırım, Borusan Mannesmann Boru ve Royal Halı oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu