EKONOMİGenel

Gümüş Faiz Artırımlarına Meydan Okuyor

Gümüş Faiz Artırımlarına Meydan Okuyor

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Fed tarafından yapılan faiz artırımları ons altın fiyatlarına düşüş olarak yansıma gösteriyor. Fed tarafından yapılan faiz artırımları ve açıklanan yüksek enflasyon verileri altın cephesinde ve diğer yatırım araçlarında olumsuz bir grafik oluşturuyor. Bu alanda en çok etkilenen yatırım araçları başında bir ayda yüzde beş değer kaybeden altın gelmektedir. Altın tarafında yaşanan bu düşüşe karşın Ons gümüş fiyatları ise aynı dönem içerisinde % 1.3 değer kazandı. Ons fiyatında yaşanan yükselmenin trend bölgesi olan 19 doları aşamaması yatırımcıları endişelendirse de fiyatların 19 dolar seviyesinin yukarıda kalması psikolojik sınırın aşılarak yukarı yönlü hareketlerin gelmesi beklenmektedir. Uzmanlar gümüşün daha da değer kazanması için 20 dolar seviyesinin üzerinde kalıcı olması gerektiğini savunmaktadır.
Altın/gümüş Rasyosu 1 Ayda 96’dan 85’e Kadar İndi
Gümüşün son dönemlerde altından çok daha iyi bir performans sergilediği görünmektedir. Son bir ay içerisinde altının yüzde beş değer kaybetmesi gümüşün ise tersine yükseliş göstermektedir. Bu durumda 1 ons altın karşılığında alınan gümüş miktarının azalmasına neden olmaktadır. Son bir ayda yaşanan dalgalanma ile 1 ons altına 85 gümüş alınmaktadır. Bu durum da gümüşün aradaki makası kapattığını göstermektedir.
Gümüş Geleceğin Yatırımı
Ekonomi alanında çalışmalar yapan uzmanlar gümüşün gelecek on yılın en karlı yatırım aracı olarak görmektedir. En iyi yatırım şirketleri tarafından sağlanan verilerde incelendiğinde yatırımcıların gümüş alanında yatırımlarının çoğaldığı görülmektedir. yatırımcı tercihleri ile birlikte gümüşün kullanım alanının artması ve nadir bir element olması da bu görüşleri canlı tutmaktadır. Gümüş aynı zamanda sanayi alanında da kullanım alanları artan bir elementtir. Kullanım alanlarının artması ve yatırımcıların artması ile gümüş fiyatı da olumlu yönde etkilenmektedir.
En Çok Kazandıran Yatırım Şirketleri
Yatırım platformlarında yatırımcılar kıymetli metaller, petrol, kripto para, dolar ve euro gibi alanlarda yatırımlarını gerçekleştirmektedir. En çok kazandıran yatırım şirketleri yatırımcılarına sunduğu analizler ile yatırımcılarının doğru işlemler yapması sağlanmaktadır. Son dönemlerde yatırım şirketleri yatırımcılarını gümüşe yönlendirerek doğru bir hamlede bulunmalarını sağlamıştır. Gümüş hem reel piyasalarda hem de yatırım alanında kazanmasını sağlamıştır. En iyi yatırım şirketlerinin verileri incelendiğinde yatırımcıların en en çok gümüş ve diğer kıymetli metallere olan ilgisini göstermektedir. Bu veriler ışığında gümüş üzerine yapılan tahminlerinde ne kadar doğru olduğunu göstermektedir.
SPK Onaylı Yatırım Şirketleri
Sermaye piyasası kurulu yani spk ülkemizde yatırım araçları alanında hizmet veren şirketlerin denetimini ve izin işlemlerini yürütmektedir. Gümüş alanında yatırımlarınızı yapmanız için güvenilir yatırım şirketlerini seçmeniz yatırımlarınızın ve kazançlarınızın güven içerisinde olmasına yardımcı olmaktadır. SPk onaylı yatırım şirketleri ile ilgili paylaştığımız incelemeleri inceleyerek gümüşün yükselen trendini yakalayarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Yatırım alanında kazanılan kazançlar ve diğer işlemler spk kontrolünde spekilasyonlardan uzak bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kazançlarınızı güvence altına almak için en iyi yatırım şirketlerini seçmeniz önerilmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu