KRİPTO PARA

SEC, Spot Bitcoin ETF’leri için Borsalarla Görüşüyor: ETF Onaylana bilir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin ETF’leri için borsalarla görüşmelerde bulunduğunu iddia ediyor. Bu, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylamaya yaklaştığının bir işareti olarak yorumlanıyor.

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, SEC’in Trading and Markets bölümü tarafından borsalarla yapılan görüşmeler hakkında tweet attı. Balchunas, SEC’in borsalardan, ETF’lerin nakit oluşturmalarını (karşılığında değil) tercih etmek istediklerini ve bunun için birkaç hafta içinde değişiklikler yapmalarını istediklerini söyledi.

Balchunas, bu gelişmenin spot Bitcoin ETF onay olasılıklarını %90’a çıkardığını söyledi. Bu, spot Bitcoin ETF’lerinin 10 Ocak’a kadar onaylanması bekleniyor.

Başvuru sahiplerinin çoğu, başvurularına SEC’in yönlendirmeleri doğrultusunda belirli değişiklikler yapmış ve yeni bir başvuru dosyası sunmuştur. Bu düzeltilmiş başvuruların çoğu, SEC’in geri bildirimleri ve sorularına cevap vermiştir. WisdomTree, başvurusunun revize edilmiş bir sürümünü sunan son başvuru sahiplerinden biridir.

SEC’in borsalarla yaptığı görüşmeler hakkındaki haber, Bitcoin’in fiyatını yükseltti. Bu yazının yazıldığı sırada öncü kripto para birimi 36,700 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve altcoin’ler denge bulmaya çalışırken %0,86 artış gösteriyordu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu