FOREXGenel

Xrp Ekonomik Değişimler

Xrp Ekonomik Değişimler

Son ekonomi haberlerinde de görüldüğü gibi Ripple, SEC’e karşı küçük kazançlar kaydettikçe, XRP 24 saat içinde % 8 artış gösterdi. Çok keskin düşüşler yaşayan, XRP boğaları, genel kripto para piyasasının hissiyat belirsizliğini korusa da varlığını yeni bir ralliye itmektedir.
XRP Ekonomik Değerler
Bu konuda gerçekten de XRP’nin devam eden yükselişi, tokenin ana şirketi olan Ripple’ın yasal açıdan küçük kazançlar kaydetmeye devam etmesinden kayanlanıyor. Mevcut durumda, XRP 0,41 dolardan işlem görmekte ve son 24 saat içinde yaklaşık % 8’lik kazançları temsil etmektedir. Kazançlar da XRP’nin 0,41 doların üstünde ivme kazanma yeteneğinin tehdit altında olduğu ve bu varlığın haftalık en düşük seviyelerde olan 0,34 doları görmesinin sunucundan sonra geldi.
XRP Ekonomik Durum
Son zamanlarda XRP alıcıları varlıktaki paylarını çok büyük oranda artırdı. Özellikle de piyasa değerine bağlı olarak yedinci sırada yer alan kripto para biriminin değeri 20,63 milyar dolar ve 24 saat içinde 1,46 milyar dolar kazanç sağladı. XRP fiyat analizi de XRP’nin kritik direnç seviyesini ve varlığın daha önceki pozisyonun üzerinde yer alan kazançları devam ettirmek amacıyla reddedildiği düşünüldüğü zaman da 50 $ seviyesinde kalmamaktadır. Boğalar 0,40 dolar üzerinde yer alan pozisyonu korursa, XRP de muhtemelen 0,50 dolara ilerlemeden önce 0,45 dolarlık yeni bir direnci hedefleyecektir. Fakat ayılar boğaları alt ederse, XRP de muhtemelen 0,35 dolardan daha fazla destek bulacaktır.
XRP Yükselişinin Etkileri
XRP genel olarak, yükseliş eğilimi çizgisinin tadını çıkarırken, varlığın teknik analizi de bu duruma tarafsız kalıyor. TradingView’de yer alan günlük göstergelerin özeti, dokuzda “nötr” ile hizalanmakta, hareketli ortalamalar da sekizde alım için var olmaktadır. Başka yerlerde de osilatörler sekizde nötr olmaktadır. Bununla birlikte XRP’nin artan ilgisi de token çevresinde yer alan sosyal aktivite ile vurgulanmaktadır. Özellikle de kripto analiz platformu Lunar Crash verilerinde XRP’nin sosyal hacminin 8.883 olduğu ve sosyal etkileşimlerin de 24.72 milyonun üzerinde olduğu gösterilmektedir.
XRP Hareketlerinin Getirileri
Genel olarak XRP’nin temel ilkeleri XRP’nin etkileyici performansı, birçok varlığın FTX borsa çöküşünden kurtulduğu da düşünüldüğü zaman piyasa momentumuna meydan okuyor gibi görünmektedir. Tüm bunlara ek olarak son haftalarda XRP’nin değerini tetiklemekten sorumlu olan bazı temel faktörleri vurgulamakta da fayda bulunmaktadır. Listenin en başında Ripple’ın Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu davasıyla ilgili olan gelişmeler yer almaktadır. Özellikle de Ripple, XRP’nin rallisi için bir katalizör görevi gören ve etkili bir faktör olan davada çok küçük kazançlar kaydetti. Bunun yanında XRP topluluğu davayla ilgili olan gelişmeleri izleyecek ve en son yaşananlar da konu bir sonuca yaklaşırken iki tarafın bir anlaşmaya varabileceğini göstermektedir. Son olarak, CoinMarketCap’te yer alan XRP topluluğu, varlığın uzun vadeli beklentileri ile ilgili yükselişini devam ettirmektedir. Finbold tarafından bildirildiği üzere, bu topluluk, XRP’nin 2022’nin sonlarına kadar 0,42 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu